Fotografia stockowa

FOTOGRAFIA STOCKOWA

W branży fotografii stockowej działamy od 2012 roku i obecnie możemy z dumą przyznać, że jesteśmy jedną z największych tego typu firm w Polsce i na świecie. Nasze portfolio w serwisie Fotolia zawiera już ponad 90 tysięcy zdjęć i ciągle rośnie. Specjalizujemy się w fotografii aranżacji wnętrz. Wykorzystujemy designerskie meble i stylowe dodatki, dzięki czemu budowane w naszych studiach aranżacje podążają za aktualnymi trendami. Nie poprzestajemy jednak tylko na wnętrzach. W sesjach z modelami stawiamy na emocje i różnorodną tematykę. Podejmujemy zarówno trudne tematy społeczne, jak i te bardziej lifestylowe, biznesowe, czy medyczne. Dzięki temu nasze fotografie cieszą się uznaniem odbiorców na całym świecie.

CZYM JEST FOTOGRAFIA STOCKOWA?

To pytanie zdarza nam się słyszeć aż nazbyt często. Spieszymy zatem z wyjaśnieniem. Fotografia stockowa to nic innego jak sprzedaż prawa licencyjnego do zdjęć, a co za tym idzie udzielanie innym osobom zezwolenia na wykorzystanie ich do celów reklamowych, tworzenia projektów graficznych, ilustrowania stron internetowych,artykułów prasowych itd.

Sprzedaż zdjęć odbywa się za pomocą tak zwanych “banków zdjęć”. Serwisy stockowe są zatem wielkimi wirtualnymi magazynami fotografii z których klienci z całego świata mogą wybierać te najbardziej odpowiadające ich potrzebom.